Ceník prací

Ceník uskladnění pneu

Nesprávné skladování může vést ke zkrácení životnosti nebo ke změně specifických vlastností pneumatiky. Nabízíme uskladnění pneu i disků.

Náš pneuservis poskytuje zákazníkům službu uskladnění zimních nebo letních pneumatik.

 

Ceník uskladnění pneumatik
           
Rozměr disků v palcích   Cena uskladnění
13"-14"   480,00 Kč    
15"-17"   550,00 Kč    
18"-22"   700,00 Kč    
VAN,SUV, Off-Road   700,00 Kč    
           
V ceně uskladnění je mytí disků.  
Cena uskladnění pneumatik zakoupených u nás je zvýhodněna slevou 15%  
Doba uskladnění je 1 sezóna (letní nebo zimní).  
   

Ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Zásady a doporučení pro skladování pneumatik

Jedním ze základních materiálů pro výrobu pneu je kaučuk. Při dlouhodobém skladování je proto doba skladovatelnosti pneu závislá na směsi kaučuku použitého při výrobě pneumatiky.
Podmínky pro skladování pneumatik upravuje norma ISO 2230. Nesprávné skladování může vést ke zkrácení životnosti nebo ke změně specifických vlastností pneumatiky. Naopak,  pneumatiky skladované v souladu s normou ISO 2230 vykazují nezměněné vlastnosti a jízdní schopnosti po dobu několika let. Služba skladování pneu také minimalizuje proces stárnutí a při správném skladování nedochází k deformacím pneumatik.

PROSTŘEDÍ:

Pneumatiky skladujeme v suchém prostředí, ve kterém se současně nevyskytují chemikálie jako jsou: olej, benzín, nafta, rozpouštědla, ropné výrobky, mazadla či jiné, neboť mohou nepříznivě ovlivnit směs pneumatiky.

TEPLOTA PŘI SKLADOVÁNÍ:

Místo pro skladování pneu musí být dobře větrané v krytých, suchých a temperovaných prostorách (od +15 do +25 °C), mimo přímé zdroje tepla.

SVĚTLO:

Méně vhodné je skladování pneumatik ve venkovních prostorách, protože dochází ke kontaktu se vzduchem. Vhodnější jsou tmavé skladovací prostory s dokonalou ochranou před působením slunečního svitu. Ozón (racionální chemický název trikyslík) je silné oxidační činidlo, proto nesmí být ve skladovacích prostorách přítomen žádný ozónový zdroj.

POLOHA A UMÍSTĚNÍ:

Při skladování pneumatik je důležité dodržovat jejich správnou polohu, zabráníme tím jejich deformaci. Pneumatiky nikdy neskladujeme při plném tlaku, doporučené nahuštění je 100 kPa. Pneumatiky bez disku (ráfku) skladujeme v jiné poloze než pneumatiky s diskem (ráfkem).

Elektronická evidence tržeb

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.